XVIII Dzień Nauki w Zabrzu

W piątek 7.10.2022 r. na terenie wieży ciśnień odbył się XVIII Dzień Nauki, którego celem  jest edukacja młodych ludzi poprzez zabawę, zwiększenie świadomości na temat roli nauki w społeczeństwie, a także promocja różnych instytucji.
Na terenie wydarzenia wystawiono kilkadziesiąt niezwykle ciekawych, tematycznych stoisk, gdzie uczniowie zabrzańskich szkół przedstawiali swoje naukowe projekty. Na stoiskach można było zaczerpnąć dużej dawki wiedzy i wziąć udział w wielu wyjątkowych pokazach i eksperymentach.
Wydarzenie to rozpoczęło działalność zrewitalizowanej wieży, która powstała w 1909 roku, a dzięki gruntownej przebudowie zyskała teraz nowe życie i zachwyca swoją zjawiskową konstrukcją i atrakcyjnym wnętrzem. Razem z naszymi podopiecznymi wzięliśmy udział  w  wydarzeniu.
Mieliśmy okazję podziwiać piękną wieżę ciśnień po przebudowie oraz spacerować po różnych stoiskach, na których z zainteresowaniem słuchaliśmy pasjonujących wypowiedzi, oglądaliśmy intrygujące pokazy oraz aktywnie uczestniczyliśmy w ekscytujących atrakcjach,
które sprawiły naszym podopiecznym wiele radości. Tego dnia towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, a uśmiech nie ustępował z naszych twarzy.
Na miejscu nie zabrakło również naszego stoiska, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nasi pracownicy zorganizowali kiermasz, gdzie można było obejrzeć i zakupić wiele pięknych i interesujących dzieł starannie wykonanych przez uczestników naszych warsztatów.