Wyjątkowy dzień pełen miłości, życzliwości i serdeczności. Walentynki to doskonała okazja, by okazać sobie nawzajem ciepło, a także zrozumienie. Na naszych warsztatach zorganizowaliśmy specjalną skrzynkę na walentynki. Uczestnicy wrzucali do niej własnoręcznie przygotowane kartki walentynkowe, które trafiły do osób bliskich ich sercom. To wspaniała okazja, by w atmosferze radości oraz twórczości integrować się z innymi i przypomnieć, jak ważne są relacje międzyludzkie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akcji. Dla nas Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale także czas na okazywanie troski o innych, niezależnie od tego, kim są.
Wyjście do kina
Z okazji walentynek grupa naszych uczestników miała wyjątkową okazję spędzić wspólnie czas na wyjściu do kina Planet Cinema. Wybraliśmy się na film „Pies na medal”, który okazał się doskonałym wyborem. Historia przyjaźni człowieka z psem poruszyła serca, a chwile radości i ciepła z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Takie wydarzenia to nie tylko możliwość obejrzenia świetnego filmu, ale także integracja i wspólne przeżywanie niezapomnianych chwil. Kino stało się miejscem, gdzie każdy z nas czuł się ważnym uczestnikiem tej wyjątkowej przygody. Dziękujemy za umożliwienie nam tego wyjścia, które na pewno zainspiruje nas do tworzenia kolejnych niezapomnianych przeżyć!
Dzień pizzy
Świętujemy dzień pizzy! Pracownia gospodarstwa domowego przygotowała tę tradycyjną, włoską potrawę dla uczestników i pracowników naszych warsztatów. Było to dla nas niezwykłe umilenie tego dnia. Nie brakowało wspólnej integracji przy stołach. Na ustach uczestników znajdował się uśmiech, a rozmowom nie było końca.
Sukcesy w nowym roku
Z radością informujemy, że uczestnik naszych warsztatów Adam I. zajął 2. miejsce w wojewódzkim konkursie „Anioł Serdeczności”. Wraz z instruktorką pracowni rękodzielniczej udał się na uroczystą galę wręczenia nagród. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!
1,5% Podatku na rzecz Caritas
Przekaż 1,5% podatku na rzecz Caritas Diecezji Gliwickiej.
Skorzystaj z poniższego darmowego programu, rozlicz swój PIT i nieś pomoc potrzebującym razem z Nami.
https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000247809/
Życzenia Świąteczne
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech ten czas przepełnia Wasze serca wrażliwością na drugiego człowieka i jego potrzeby. Życzymy, aby pieśń kolędy wypełniała cały dom, a Boża Dziecina błogosławiła w zbliżającym się nowym roku.

Wigilia
„Przekażmy sobie znak pokoju…” to słowa pewnej pastorałki opowiadającej o otwarciu serca na drugiego człowieka. Pokoju, radości oraz świąt spędzonych z najbliższymi. To tego między innymi życzyliśmy sobie na warsztatowej wigilii, zorganizowanej w znajomej naszym uczestnikom „Ślonskiej Sztubie” w Gliwicach. Oficjalnie naszą wigilię rozpoczął ksiądz dyrektor Jan Łojczyk. Nie zabrakło ciepłych życzeń z ust kierowniczki warsztatów Agnieszki Wyciślok. Muzyczne wrażenia ubogacił zespół „Do usłyszenia”. Wspólny śpiew kolęd nie tylko wywołał wzruszenie, ale i dodawał poczucia jedności. Następnie zjedliśmy ciepłe potrawy przygotowane przez restaurację.
Świąteczne otoczenie
Teren naszego budynku upiękniają ozdoby, które zostały przygotowane przez uczestników pracowni plastyczno-introligatorskiej oraz ogrodniczej. Niech te dekoracyjne elementy wprowadzą nas w świąteczny czas Bożego Narodzenia.
Kiermasze
Na przełomie listopada i grudnia odbywały się kiermasze zimowo-świąteczne. Wystawiane prace były autorstwa naszych uczestników. Dochód z tych inicjatyw przeznaczamy na zakup materiałów potrzebnych do dalszej terapii. W tym roku byliśmy w Urzędzie Gminy Rudziniec, Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, a także w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu. Wszystkim placówkom dziękujemy za zaproszenie i zaangażowanie. Nasze produkty możecie również zakupić internetowo w naszym sklepie.
Mikołajki w operze
Tego dnia każde „hoł, hoł, hoł!” nabierało innego znaczenia. Uczestnicy symbolicznie przyodziali czapki świętego Mikołaja, które miały upamiętniać czynione przez niego dobro. Aby wspólnie uczcić ten dzień, udaliśmy się do Opery Śląskiej w Bytomiu na spektakl pt. „Królewna Śnieżka”. Dojechaliśmy tam dwoma busami, następnie zostawiliśmy okrycia wierzchnie w szatni i udaliśmy się zająć wyznaczone miejsca przed spektaklem. Scenę wypełniała unikatowa scenografia, a barwne kostiumy tancerzy zachwycały Nas nawet najmniejszym detalem. Pełna emocji, wzlotów oraz upadków choreografia dopełniała odbiór tej sztuki. To były niezapomniane wrażenia!
