IX Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

W pięknych przestrzeniach dąbrowskiego Parku Zielona, wolnych od barier architektonicznych z rozwiniętą i zadbaną infrastrukturą 6 czerwca odbył się IX Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie adresowane było do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, członków stowarzyszeń i fundacji, organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością i wszystkich zainteresowanych mieszkańców województwa śląskiego.

Na parkowej scenie pojawiły się zespoły z całego województwa. Poprzez występy teatralne, muzyczne, wokalne niepełnosprawni artyści zaprezentowali wszystkie swoje talenty. Podczas pikniku uczestnicy korzystali z różnego rodzaju form aktywnego wypoczynku, połączonego z rehabilitacją . Była więc i skakanka, hula hop, piłki, tarcze wraz z piłkami na rzepy, itp., dog trekking dla różnych grup sprawności.Nasi uczestnicy z chęcią malowali twarze, robili kosmetyki, malowali obrazy oraz robili zdjęcia. Nie obyło się bez pysznych przekąsek, które zostały z apetytem konsumowane na kocach pod jakże kojącym cieniem. Przygotowano szereg atrakcji. Każdy zainteresowany mógł z nich skorzystać za darmo.

Organizatorami wydarzenia są Śląski Oddział Wojewódzki Polskiego Stowarzyszenie Diabetyków oraz Urząd Marszałkowski. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta

 

IX-PIKNIK-INTEGRACYJNY-OSÓB-NIEPEŁNOSPRAWNYCH