XII Gliwickie Spotkania Tęczowe

Pomimo jesieni, w Gliwicach  panowała aura iście tęczowa. Wszystko za sprawa niezwykłych artystów, którzy 22 listopada zaprezentowali swoje talenty podczas Gliwickich Spotkań Tęczowych. Festiwal twórczości osób niepełnosprawnych odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Była to już 12. edycja imprezy, która nie tylko prezentuje twórczość teatralną i muzyczną młodzieży niepełnosprawnej, ale też integruje. W czwartek, 22 listopada, do Gliwic przyjechało 140 młodych ludzi dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną, którzy zaprezentowali się przed szerszą publicznością. Goszczono artystów m.in. z Bielska Białej, Częstochowy, Zabrza, Pyskowic, Zawiercia, Knurowa, Opola, Katowic i Rudy Śląskiej. Nie zabraknie również gliwickich artystów – podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” działających przy Fundacji Różyczka w Gliwicach. Impreza trwała od godz. 9.00 do  14.00.

Organizatorem wydarzenia były WTZ Tęcza przy Fundacji Różyczka w Gliwicach oraz MDK w Gliwicach.