VII Dzień Papieski

8 listopada uczestniczyliśmy w kolejnym VII Dniu Papieskim w MOK Guido w Zabrzu. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa Specjalna nr 39 im. Marii Montesorii.

Tematem tegorocznego konkursu były: „Pielgrzymki apostolskie św. Jana Pawła II po Europie”.

Rywalizujące ze sobą drużyny zaprezentowały się w konkursie:

• plastycznym,
  • multimedialnym,
  • i aktorskim.

Wylosowaliśmy i przygotowaliśmy prezentację o pielgrzymce Jana Pawła II do Chorwacji. Nawiązując do tradycji Chorwackich  zaprezentowaliśmy taniec ludowy.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie na scenie i w budynku

Obchodzony „Dzień Papieski” pozwolił wszystkim uczestnikom na przybliżenie miejsc, które przez lata pontyfikatu św. Jana Pawła II zostały odwiedzone w Europie.

Obraz może zawierać: 1 osoba, na scenie i w budynku

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dedykujemy słowa, które stanowiły motto tegorocznego konkursu:

„Jest bowiem historia Europy jakby wielką rzeką, do której wpadają rozliczne dopływy i strumienie, a różnorodność tworzących ją tradycji i kultur jest jej wielkim bogactwem. Zrąb tożsamości europejskiej jest zbudowany na chrześcijaństwie.”