„Ducha mamy sportowego” – Rusinowice

„Ducha mamy sportowego” pod takim hasłem odbyły sie zawody XVIII Powiatowej Spartakiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej  w dniu 9 czerwca 2018 r.  w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.

Impreza rozpoczęła się Mszą Święta, ktorej przewodniczył biskup Jan Wieczorek. Następnie wyruszyliśmy  defiladą Olimpijczyków przy dzwiękach Orkiestry Dętej pilotowanej przez klub motocyklistów z Nadleśnictwa Koszęcin. Kolejnym punktem imprezy było podniesienie flagi i zapalenie znicza olimpijskiego, złożenie ślubowania oraz odśpiewanie hymnu.

Następnie drużyny na czele której stał kapitan  –  w naszej reprezentacji  ta funkcja przypadła Panu Piotrowi – ruszyły do walki o zdobycie jak największej liczby punktów w wyznaczonych konkurencjach.

Otrzymaliśmy takie wyzwania jak:

1. komandosi
  2. rzucanie do celu
  3. basen
  4. jazda konna
  5. strażacy

Drużyny  walczyły o jak największą liczbę punktów. Takie wysiłki nie mogły pójść na marne. Ekipa WTZ Carita Zabrze  otrzymała I Miejsce, tak jak pozostałe drużyny. Nagrodą dla drużyn był puchar oraz dyplom. Każdy uczestnik został nagrodzony medalem oraz piłką.

Inauguracją imprezy był występ mażoretek Copacabana z Ciasnej oraz wokalisty Roberta Mateuszuka.