VI Dzień Papieski

Święty Jan Paweł II – inicjator i patron Światowych Dni Młodzieży” to temat tegorocznego konkursu zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych nr 39 im. Marii Montessori w Zabrzu oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu, który odbył się w dniu 17 listopada 2017 r.

W wydarzeniu udział wzięli uczniowie:
– Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu,
– Zespołu Szkół Specjalnych nr 42 w Zabrzu,
– Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gliwicach,
– Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Zawodu Fundacji Novum Spatium,
– uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej w Zabrzu
– uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mikołowie Borowej Wsi.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Kurii Biskupiej w Gliwicach oraz dyrektorzy placówek.

Rywalizujące drużyny zaprezentowały się w konkursie:
– plastycznym,
– multimedialnym
– i aktorskim.

Tematyka poświęcona była w całości Światowym Dniom Młodzieży, którym przewodniczył Papież Jan Paweł II.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej przygotowali prezentację multimedialną, logo oraz inscenizację dotyczącą Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Paryżu w 1997 roku.

XIIŚwiatowe Dni Młodzieży Paryż 1997 r

Obchodzony ,,Dzień Papieski” pozwolił wszystkim przeżyć jeszcze raz klimat międzynarodowych spotkań młodych ludzi z Papieżem, jak również wzbogacić wiedzę dotyczącą miejsc, w których się odbywały.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a emocji nie brakowało. Natomiast jury miało wiele trudności w ocenie prezentacji z poszczególnych placówek, ponieważ były na bardzo wysokim poziomie, i ostatecznie przyznało wszystkim I miejsce.

Uczestnikom tegorocznego konkursu serdecznie gratulujemy i dedykujemy słowa Św. Jana Pawła II:
„Wy młodzi jesteście nadzieją Kościoła, który tak właśnie widzi siebie i swe posłannictwo w świecie”.