,,Festiwal Otwartych Serc’’

,,Festiwal Otwartych Serc’’  – Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych

W dniu 16 października odbył się w Starochorzowskim Domu Kultury w Chorzowie ,,Festiwal Otwartych Serc’’ – promujący twórczość osób niepełnosprawnych oraz środowisk integracyjnych.

Organizatorzy, po raz kolejny, zaprosili niepełnosprawnych artystów, zespoły integracyjne oraz ich opiekunów i sympatyków do wspólnego świętowania Dnia Muzyki, Tańca i Teatru.

Festiwal jest formą konkursu, w czterech kategoriach: wokalnej, instrumentalnej, tańca lub inscenizacji tanecznej oraz teatralnej. W ten sposób prezentuje osiągnięcia osób niepełnosprawnych oraz docenia ich wkład pracy w tworzenie sztuki scenicznej.

Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej z Zabrza zaprezentowały przedstawienie teatralne pt.: „Bajka o drzewie”, wykonane w oparciu o książkę Elizy Piotrowskiej pod tym samym tytułem.

Jest to przepiękna opowieść o otaczającym świecie i jego przemianach, poezja natury, ujmująca ciepłem i prostotą. Drzewo uczy cierpliwości, przypomina o szlachetnym pięknie natury oraz symbolizuje dostojną pokorę.

Przedstawienie zachwyciło widzów, a jury przyznało I miejsce w kategorii teatr. Na festiwal przybyło wiele placówek, które prezentowały swój dorobek artystyczny. Wszyscy z niecierpliwieniem oczekiwali werdyktu Komisji Artystycznej.

Uczestnikom z WTZ  Caritas Zabrze serdecznie gratulujemy zwycięstwa.